Koło Gospodyń Wiejskich ze Strachociny na I miejscu w konkursie wojewódzkim „Koła ARiMR w sercu wsi”!

Poniedziałek 23 listopada br. to dzień podsumowania oraz ogłoszenia wyników konkursu dedykowanego Kołom Gospodyń Wiejskich pt. „Koła ARiMR w sercu wsi”. Konkurs polegał na nakręceniu kilkuminutowego filmu obrazującego sposoby wykorzystania przez dane Koło Gospodyń Wiejskich otrzymanej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomocy finansowej.
Celem konkursu było spopularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, promocja wsparcia z budżetu państwa i efektów udzielonej pomocy finansowej, zachęcenia do tworzenia nowych organizacji i rejestracji ich w Krajowym Rejestrze KGW.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, Wojewódzka Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac spośród 13, tych które zostały zgłoszone. Członkowie Komisji ocenili je uwzględniając regulaminowe kryteria. Ich zdaniem wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i merytoryczny, a nagrodzone wyróżniały się szczególną pomysłowością i oryginalnością ujęcia tematyki konkursu.
Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymają nagrody w postaci artykułów gastronomicznych niezbędnych do wyposażenia kuchni ufundowanych przez Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie.
Nasze zwyciężczynie
1. 🏅Miejsce I : Koło Gospodyń Wiejskich w Strachocinie
2. 🥈Miejsce II: Koło Gospodyń Wiejskich „Brzozaki” Brzóza Królewska
3. 🥉Miejsce III: Koło Gospodyń Wiejskich Wadowice Górne
Praca konkursowa zwycięzcy konkursu wojewódzkiego, przechodzi do etapu ogólnopolskiego, który wyłoni trzech laureatów. Ogłoszenie wyników w etapie ogólnopolskim nastąpi do dnia 4 grudnia 2020 r.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu. Gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Długo by wymieniać zasługi, jakie dla naszego dziedzictwa i rozwoju obszarów wiejskich, i ich mieszkańców przekazujecie. Dlatego chcemy Was docenić i wspierać. Już niebawem zapraszamy na relację zdjęciową z wręczenia nagród.

 

 

źródło: https://www.facebook.com/PodkarpackiARiMR/posts/2456568514651347