Konkurs „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”

30 maja w Szkole Podstawowej w Trepczy odbył się I gminny konkurs „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”, który był realizacją kolejnego zadania wynikającego z programu Szkoły Promującej Zdrowie. 

Jego celem były: promocja zdrowego stylu życia, upowszechnianie i propagowanie aktywności fizycznej, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów związanych ze zdrowym odżywianiem, nawiązywanie współpracy pomiędzy szkołami oraz integracja uczniów z różnych placówek.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Bożena Zarzyka i Wioletta Burdziak-Zabłotny.

Uczestnicy oceniani byli przez komisję zewnętrzną w skład której weszli: p. Dorota Bętkowska (SANEPID), p. Elżbieta Kolbuch (Gabinety Dietetyczne Bonne-Sante) oraz nauczyciel wylosowany spośród opiekunów.

Ocenie podlegały konkurencje sportowe, znajomość piramidy zdrowia, rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą trzech zmysłów, rozwiązywanie krzyżówki o zdrowym odżywianiu oraz konkurencje w kole fortuny.

Do konkursu zgłosili się przedstawiciele siedmiu szkół z terenu gminy Sanok: SP Dobra, SP Srogów Górny, SP Falejówka, SP Kostarowce, SP Pakoszówka, SP Strachocina, SP Trepcza.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z SP Kostarowce, drugie – z SP Strachocina. O miejsce trzecie walczyli w dogrywce uczniowie szkół ze Srogowa Górnego i Pakoszówki. Ostatecznie miejsce na podium zdobyła SP w Pakoszówce.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Gmina Sanok, Gabinety Dietetyczne Bonne-Sante, PZU w Sanoku, Centrum Rehabilitacji i Sportu MOSIR w Sanoku oraz Pizzeria „Soprano”.