Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem.

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:

• działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Uczestnikami Konkursu mogą̨ zostać Koła Gospodyń́ Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń́ wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW), prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

• wojewódzkiego
  • ogólnopolskiego

W ramach Konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Nabór do konkursu trwa od 2 marca do 23 marca 2021.

Wybór laureatów i finalistów będzie 19 czerwca natomiast ogłoszenie i rozdanie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich 2021r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Wszelkie zgłoszenia należy kierować na adres Departament  Rolnictwa i Geodezji i Gospodarki Mieniem lub e-mailem d.jamrozy@podkarpackie.ple.grata@podkarackie.pl  tel. 17 747 6338
źródło: podkarpackie.pl/index.php/107-aktualnosci/8097-konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-o-nagrode-malzonki-prezydenta-rp