KS Stalfred Płowce/Stróże Małe

Klub KS Stalfred Płowce/ Stróże Małe powstał w 2005 roku. Przed 2005 rokiem w Płowcach i Stróżach Małych przez wiele lat istniał klub piłkarski który brał udział w rozgrywkach regionalnych C i B-klasy. Obecny zespół po połączeniu graczy z Płowiec i Stróży Małych istnieje od 2005 roku i został powołany z inicjatywy mieszkańców obu wsi. W debiutanckim sezonie 2005/2006 zespół zajął 11 miejsce jednak już rok później tj., w sezonie 2006/2007 klub zajął pierwsze miejsce w tabeli C-klasy i tym samym wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym sezonie B-klasy ( sezon 2007/2008 )  drużyna mimo zaciętej walki uniknęła spadku zajmując ostatnią bezpieczną pozycję gwarantującą utrzymanie się w B-klasie. Taka sama historia powtórzyła się rok później gdy klub zajął 12 lokatę wśród B-klasowych drużyn.  Po dwóch latach walki o ligowy byt w sezonie 2009/2010 zespół zaczął być znaczącą siłą walczącą o coś więcej niż tylko utrzymanie- piąte miejsce na koniec rozgrywek i mały niedosyt- od „podium” drużynę dzieliło tylko 3 punkty. Sezon 2010/2011 to duże zaskoczenie, pozycja wicelidera po pierwszej rundzie potwierdzała ambicje i umiejętności piłkarzy, jednak nastąpił niespodziewany rozłam w drużynie i kilku czołowych graczy opuściło klub. Druga runda nie była tak dobra w wykonaniu piłkarzy KS Stalfred Płowce/ Stróże Małe , zdekompletowani i rozbici piłkarze chcieli dokończyć sezon i jak najszybciej o nim zapomnieć. Ostatecznie zespół zakończył rozgrywki na 10 pozycji. Kolejny sezon miał być odpowiedzią na wiele pytań, przede wszystkim, miał sprawdzić na co stać zawodników. Jak się okazało drużyna od początku prezentowała się znakomicie i przez większość sezonu zaliczana była do grona faworytów do awansu. Niestety ta sztuka się nie udała- 4 miejsce i wielki niedosyt.