Listy dla ziemi

Fundacja ekologiczna ARKA przygotowuje w dniach 9–27 kwietnia 2018 autorską akcję ekologiczną LISTY DLA ZIEMI. Gmina Sanok po raz kolejny przystąpiła do największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce. Jak żyć ekologicznie? Jak przeciwdziałać niskiej emisji? Co robić, by domowa segregacja śmieci stała się zwyczajem, a nie niewdzięcznym obowiązkiem? Jak spalanie śmieci w piecach domowych wpływa na zanieczyszczenie powietrza? Na te trudne pytania odpowiedzą przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z  Gminy Sanok.

W zredagowanych „Listach dla Ziemi” zasugerują rozwiązania, które w każdym z domów mogą być w prosty sposób realizowane. Do szkół trafią plakaty, filmy i broszury edukacyjne. W oparciu o te materiały każdy nauczyciel będzie mógł przeprowadzić lekcję tematyczną i przygotować uczniów do napisania listów. Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne pisanie listów w przestrzeni publicznej. Dodatkowo przeprowadzone będą happeningi, wystawy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców i akcje sprzątania. Urząd Gminy Sanok zorganizuje konkurs, dla przedszkoli oraz szkół podstawowych, w którym nagrodzi dyplomami i upominkami najciekawsze prace.

Zwieńczeniem akcji ma być konkurs na najpiękniejszy list. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym fanpage’u Listów dla Ziemi (www.facebook.com/listydlaziemi) na Facebooku, a decyzję, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci. Co więcej, jury wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane na wystawach w całej Polsce.

Liczymy na to, że kolejna edycja „Listów dla Ziemi” będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem ze strony dzieci jak w latach poprzednich.