Mamy Omnibusa Matematycznego

W piątek 5 maja 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się Finał X edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny”.  Spotkali się matematycy z 30 szkół podkarpacia, łącznie ponad 730 uczniów, by walczyć o tytuł „Omnibusa matematycznego”. Wśród nich było też 11 uczniów Zespołu Szkół w Trepczy – począwszy od klasy pierwszej SP, aż po uczennice klasy II gimnazjum. Uczniowie ci zakwalifikowali się do finałowych potyczek rozwiązując zestawy zadań zamieszczane, co dwa tygodnie na stronie ZS 2.  Test finałowy składał się z zadań zamkniętych i zadań otwartych i trwał 90 minut.

Duży sukces odniósł Szymon Nowakowski, który zajął II miejsce wśród licznej grupy 54 uczniów klasy pierwszej.

Pozostali uczniowie uplasowali się w pierwszej dziesiątce – w swojej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że odniesione sukcesy sprawiają, że powiększy się grono miłośników matematyki.