Marszałek Władysław Ortyl apeluje o solidarność

W tym pełnym wyzwań czasie, w którym żyjemy, wobec pandemii, która tak zmienia i niszczy nasz świat, najważniejsza jest ludzka solidarność, empatia i szacunek dla bliźnich – mówi gospodarz Podkarpacia, marszałek Władysław Ortyl, apelując o oddawanie osocza, które ratuje życie.

„Podziel się życiem” – tak akcję zachęcającą do oddawania przez ozdrowieńców osocza nazwała Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Apel skierowany jest do osób w wieku 18 – 65 lat, które przechorowały COVID -19 i zostały wyleczone, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-COV-2.

Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 17 867 26 71 lub 17 8672030 wew. 58 lub 39, albo o kontakt mailowy na adres ozdrowieniec@rckk.rzeszow.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji oddawania osocza przez ozdrowieńców znajdą Państwo na stronie www.rckk.rzeszow.pl.

Państwa osocze to absolutnie altruistyczny dar. Może uratować życie komuś obcemu, ale może także być niezbędne dla członka rodziny, sąsiada, kolegi – proszę Państwa o solidarność w tej trudnej rzeczywistości – zwraca się do ozdrowieńców marszałek Władysław Ortyl – Jednocześnie bardzo dziękuję za Państwa pomoc i solidarność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Biuro prasowe UMWP

https://www.podkarpackie.pl/index.php/107-aktualnosci/7909-marszalek-wladyslaw-ortyl-apeluje-o-solidarnosc