Medal w finale wojewódzkim w lekkoatletyce!

16 września od­były się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Sanockiego w lek­koatletyce – “Igrzyska Dzieci”, w ramach współzawodnictwa prowadzonego przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy (którego prezesem jest p. Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty). Zawody były jednocześnie otwartymi mistrzostwami Sanoka.

W konkurencji skoku wzwyż kapitalnie zaprezentowały się dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie. Konkurs wygrała Oliwia Radwańska z doskonałym wynikiem 121 cm, II miejsce przypadło Oliwii Dobosz z wynikiem115 cm. Tym sposobem obydwie dziewczyny uzyskały awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim. W konkursie chłopców III miejsce zajął Kacper Jatczyszyn.

Finał Wojewódzki odbył się 24 września w Rzeszowie na stadionie Resovii. Oliwia Radwańska i Oliwia Dobosz ponownie zaprezentowały się doskonale. Oliwia Radwańska wywalczyła brązowy medal, natomiast Oliwia Dobosz zajęła XI. W konkurencji wzięło udział 23 zawodniczki z całego województwa.

Naszym walecznym dziewczynom serdecznie gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć!

     

Zdjęcia i tekst p. Miłosz Kielar (opiekun).