Metamorfoza dawnego Wiejskiego Domu Kultury w Kostarowcach z dofinansowaniem UE

Wraz z nadejściem wiosny zmienia swój wygląd budynek dawnego Domu Kultury w Kostarowcach, który jest adaptowany na salę ćwiczeń ruchowych dla Szkoły Podstawowej w Kostarowcach. Prace budowlane rozpoczęły się jeszcze zimą i dotyczyły:

 

-wyburzenia większości ścianek działowych, schodów, demontażu wszystkich istniejących instalacji wewnętrznych

-rozbiórki istniejących podłóg i stropu nad salą

-wykonania nowych otworów w ścianach dla nowoprojektowanej komunikacji

-wykonania nowych ścianek działowych, schodów zewnętrznych i wewnętrznych

-wzmocnienia istniejącej konstrukcji dachu i stropu drewnianego, przedłużeniu okapów,

-zaimpregnowania istniejącej konstrukcji drewnianej oraz całkowita wymiana konstrukcji dachu w części przebudowywanej nad nową klatką schodową

-przebudowy fragmentu stropu oraz ścian w przebudowanej części budynku

-wykonania nad salą ćwiczeń nowego stropu podwieszanego z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym o odporności ogniowej EI-30

-rozbiórki dobudówek i schodów stalowych zlokalizowanych z tyłu budynku

-wykonania rozbudowy i nowych schodów zewnętrznych,

-wykonania połączenia dachów istniejącego i nowego.

-wykonania instalacji: co, wodociągowo-kanalizacyjnej, instalację technologiczną kotłowni wbudowanej opalanej gazem wytwarzającej ciepło do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

-wykonania instalacji elektrycznej: tablicy bezpiecznikowej, instalacji oświetlenia, gniazd wtynkowych, ochrony przeciwpożarowej, instalacji odgromowej.

-zastosowania rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną budynku.

-dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych –  dostosowane podjazdy.

Do wykonania pozostały roboty wewnętrzne wykończeniowe, w tym tynki, podłogi i malowanie ścian. Zakończenie robót budowlanych  planowane jest na lipiec 2017roku. następnym etapem będzie zakup wyposażenia Sali gimnastycznej, szatni i magazynu.

Inwestycja adaptacji budynku WDK na potrzeby sali ćwiczeń realizowana jest w ramach projektu „Poprawa infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Sanok”  finansowanego  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Projekt przewiduje ponadto zakup zestawów multimedialnych dla 13 szkół ze terenu Gminy Sanok. Gmina Sanok otrzyma dofinansowanie w wysokości  927 tyś. zł.

Metamorfoza budynku została utrwalona przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kostarowcach Beatę Fedak. Prace modernizacyjne sprawiły, że obiekt jest nie do poznania.  Z dużą niecierpliwością czekamy na efekt końcowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.