Międzyszkolny konkurs „Jakie powietrze – takie życie” [ZDJĘCIA]

Już po raz trzeci został zorganizowany konkurs dla uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych z terenu gminy Sanok.

Jego celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza, promowanie działań na rzecz jego ochrony oraz podnoszenie świadomości dotyczącej zagrożeń, jakie na przykład powoduje smog.

 

W tym roku konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (kl. I-IV) oraz starszej (kl. V-VIII).

Dzieci uczęszczające do klas młodszych miały do wykonania, przy użyciu dostępnych materiałów: plastikowych butelek, rolek papieru, włóczki, tkanin itp. ludziki i maskotki będące „promotorami” ochrony środowiska. Natomiast młodzież wykonywała lapbooki, czyli książeczki formatu A4, w których zawarła informacje na temat ochrony środowiska i zamieściła je w postaci różnego rodzaju kieszonek i zakładek.

W konkursie, który trwał do 22 marca udział wzięło 124 uczniów ze szkół podstawowych w Dobrej, Kostarowcach, Strachocinie, Falejówce, Srogowie Górnym, Pakoszówce, Czerteżu, Trepczy, Lalinie i Załużu.

Ilość i jakość wykonanych prac przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.  W grupie młodszej zgłoszono 86 prac, w starszej 38. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ wszystkie prace były pięknie wykonane i wymagały ogromnego wkładu pracy, pomysłu oraz zaangażowania.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria wiekowa młodsza klasy I – IV:

Ilość złożonych prac – 86 sztuk

Nagrodzone prace:

I miejsce:

Precious Chrząszcz Maake, kl. I, SP Strachocina

Szymon Nowakowski, kl. III, SP Trepcza

Anna Gajda, kl. III, SP Falejówka

II miejsce:

Amelia Bartkowska, kl. I, SP Trepcza

Antoni Stabryła, kl. I, SP Srogów Górny

Henryk Winnicki, kl. I, SP Trepcza

III miejsce:

Franciszek Bułdak, kl. II, SP Kostarowce

Kacper Woźniak, kl. IV, SP Trepcza

Karolina Buczek, kl. II, SP Kostarowce

 

Kategoria wiekowa starsza klasy V – VIII

Ilość złożonych prac – 38 sztuk

Nagrodzone prace:

I miejsce:

Wiktor Kozdroń, kl. VI, SP Falejówka

II miejsce:

Alicja Miller, kl. VI, SP Falejówka     

III miejsce:

Julia Stabryła, kl. V, SP Srogów Górny

 

Dodatkowo komisja konkursowa przyznała następujące wyróżnienia:

Kategoria wiekowa młodsza klasy I – IV:

Igor Iwaniszyn, kl. IV, SP Trepcza

Patrycja Szczujko, kl. III, SP Trepcza

Julia Woźniak, kl. I, SP Trepcza

Liliana Głodowska, kl. II, SP Srogów Górny

Hubert Kosiarski, kl. II, SP Srogów Górny

Anna Bilańska, kl. II, SP Dobra

Filip Bąk, kl. II, SP Dobra

Adam Bąk, kl. II, SP Dobra

Patrycja Cieczka, kl. II, SP Dobra

Hubert Woźniak, kl. I, SP Strachocina

Zofia Kustra, kl. I, SP Strachocina

Angel Woźniak Eubank, kl. I, SP Strachocina

Alicja Hnatyk, kl. I, SP Pakoszówka

Dominika Radwańska, kl. I, SP Pakoszówka

Oliwia Łuczka, kl. II, SP Falejówka

Jakub Czaja, kl. III, SP Falejówka

Patrycja Hałasowska, kl. II, NSP Lalin

Gracjan Boczoń, kl. III, SP Czerteż

 

Kategoria wiekowa starsza klasy V – VIII:

Izabella Marczak, kl. V, SP Pakoszówka

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wykonanych ludzików, maskotek oraz lapbooków.