Miłosz Baran z Lisznej – zawodnik Klubu Samuraj Trans-San Sanok ze srebrnym medalem!

W dniach 18-20 września 2020 r. w Starachowicach odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick, pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu i Światowej Federacji WAKO. W związku z sytuacja pandemiczną był to pierwszy poważny sprawdzian w jednej z „twardych” formuł Kickboxingu.

Do rywalizacji stanęło niespełna 400 zawodników z 95 klubów z całej Polski, w tym gronie nie zabrakło zawodników Samuraj Trans-San Sanok Kamila Rościńskiego 71 kg senior, Miłosza Barana 71 kg junior starszy i Adama Tutaka 86 kg junior starszy, którzy pod okiem trenera Artura Szychowskiego od kilkunastu tygodni przygotowywali się do rywalizacji. Śmiało można powiedzieć, że ze względu na obostrzenia, jak również sezon wakacyjny były to najtrudniejsze przygotowania w jakich przyszło pracować zawodnikom i trenerowi.

Zawodnicy Samuraj Trans-San Sanok przystąpili do rywalizacji w najbardziej konkurencyjnych kategoriach wagowych co spowodowało, że Kamil Rościński musiał stoczyć 5 walk w swojej kategorii, żeby sięgnąć po tytuł. Należy wspomnieć, że nie była to kategoria, w której Kamil zdobywał największe sukcesy (67 kg). Musiał rywalizować z zawodnikami, którzy pod względem fizycznym wizualnie byli więksi, natomiast Miłosz Baran w swojej drabince musiał stoczyć 4 walki, a Adam Tutak 3.

Ze względu na ogromną liczbę zawodników zmagania zaczęły się już w pierwszym dniu, a zamieszanie wśród organizatorów sprawiło, że Miłosz Baran już w pierwszym dniu zawodów, w krótkim odstępie czasu musiał stoczyć 2 walki. Pierwszym przeciwnikiem był zawodnik klubu Ring Kraków Szymon Leszczyński, który w starciu z Miłoszem Baranem wytrzymał do drugiej rundy. Sędzia musiał przerwać walkę i tak przez RSC Miłosz zameldował się w 1/8 finału, gdzie po krótkiej przerwie od pierwszej walki ponownie wyszedł do ringu i tym razem bezdyskusyjnie i jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika CAF Rzeszów Łukasza Krupasa. Na tej walce zakończyły się piątkowe zmagania zawodników Samuraj Trans-San Sanok.

W drugim dniu mistrzostw 19 września (sobota) do rywalizacji przystąpili pozostali zawodnicy sanockich Samurai. Jako pierwszy do ringu wkroczył najbardziej utytułowany zawodnik klubu Kamil Rościński, który w pojedynku z aktualnym Akademickim mistrzem Polski Igorem Jarczyńskim nie pozostawił złudzeń wygrywając zdecydowanie 3-0 pewnie meldując się w 1/16 finału. Następny do ringu wszedł najcięższy zawodnik Samuraja Adam Tutak 86 kg, który już w pierwszej rundzie przed czasem pokonał zawodnika KSW Włocławek Jakuba Szczepańskiego.

W dalszej kolejności ponownie na ringu zobaczyliśmy Kamila Rościńskiego, który starł się z zawodnikiem KSW Shark Łódź, który w starciu z Kamilem nie miał nic do powiedzenia, a swoją frustrację wyładował używając niedozwolonych technik tj. uderzania kolanem, za co sędzia przerwał pojedynek dyskwalifikując zawodnika z Łodzi w 3 rundzie. W ten sposób Kamil awansował do 1/8 finału.

Następnie przyszła kolej na 3 walkę Miłosza Barana. Była to walka półfinałowa, którą Miłosz zakończył podobnie jak pierwszą RSC w 2 rundzie z zawodnikiem Center Team Odolanów Hubertem Sikorą i zameldował się w finale Mistrzostw Polski!
Na sam koniec zmagań drugiego dnia, do ringu trzeci raz wyszedł Kamil Rościński ( 3 walki w jeden dzień na pełnym dystansie, to ogromne obciążenie organizmu). Tym razem zdecydowanie pokonał Krzysztofa Brulińskiego z Ninja Academy Warszawa (jednogłośnie 3-0) meldując się w półfinale mistrzostw Polski!

Po drugim dniu turnieju pewne były już 3 medale dla zawodników Samuraj Trans-San Sanok. Do wyjaśnienia został ich kolor. Niestety pech nie opuszczał naszych zawodników. Po 3 walce Kamila Rościńskiego odnowiła mu się kontuzja stopy, przez którą w zeszłym roku opuścił Mistrzostwa Polski w Low-Kick. Z tego powodu trener Artur Szychowski zdecydował o zakończeniu udziału Kamila na półfinale, biorąc pod uwagę zbliżające się MP w formule K-1 Rules oraz prestiżowy Puchar Europy, który najprawdopodobniej odbędzie się w listopadzie tego roku w czeskiej Pradze. W związku z tym Kamil wygrywając wszystkie walki zakończył swój udział w mistrzostwach z brązowym medalem. Kolejną walkę stoczył Adam Tutak, który ponownie przed czasem w 2 rundzie pokonał zawodnika AMSW Włocławek Grzegorza Lipskiego i zameldował się w finale Mistrzostw Polski w Kickboxingu formuły Low-Kick!

Przyszedł czas na finały. Pierwszy do ringu wszedł Adam Tutak, który w finale zmierzył się z Jakubem Wasilewskim z klubu Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec. Bardzo wymagający przeciwnik, ale Adam Tutak przyzwyczaił nas ,że na arenie krajowej to on rozdaje karty i pokonał zdecydowanie 3-0 zawodnika ze Zgorzelca zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI W KICKBOXINGU FORMUŁA LOW-KICK !!!

W drugim finale w kategorii 71 kg zobaczyliśmy Miłosza Barana, który o złoto walczył z zawodnikiem klubu Fighter Nowa Sól Michałem Borowskim. Niestety Miłosz przegrał na punkty i w ten sposób zakończył turniej ze srebrnym medalem! Miłosz przegrał walkę, ponieważ w formule Low-Kick nie ma możliwości zadawania ciosów kolanem, którymi Miłosz często wygrywa walki. Dobrze wyszkolony technicznie przeciwnik wykorzystał to wygrywając na punkty – powiedział trener Artur Szychowski.

Dodatkowo Adam Tutak został wybrany najlepszym juniorem turnieju i dostał indywidualną nagrodę – gratulacje!

Zawodnicy Samuraj Trans-san Sanok zdobyli złoty srebrny i brązowy medal powiększając w ten sposób dorobek najbardziej utytułowanego klubu sportów walki, jakim jest Samuraj Trans – san Sanok.

W tym miejscu chcemy zaprosić wszystkich chętnych na treningi do naszego klubu! 

Prowadzimy nabór – Kickboxing dla kobiet, Kickboxing grupa początkująca 15 lat+, Boks, grupa dzieci 5-9 lat grupa kadeci 10-14 lat.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerami telefonów 660150044 oraz 664704017

lub na FB/Samuraj Sanok i FB/Vitamin Shop Sanok.

Zapraszamy!!

 

Dziękujemy sponsorom:

 

tekst i foto: nadesłane