Nagroda Kuratora w uznaniu za podejmowane działania wychowawcze oraz osiągnięcia edukacyjne

„Zaszczytna nagroda”

W czwartek 10 października 2019 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości uhonorowano wyróżniających się nauczycieli z Podkarpacia medalami Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Pani Ewa Leniart- Wojewoda Podkarpacki, nie kryła podziwu dla pracy nauczycieli za „ finezję” w podejściu do nawet najtrudniejszych problemów szkolnego życia.  Podkarpacki Kurator Oświaty- Małgorzata Rauch- życzyła wszystkim pracownikom oświaty, aby na nowo odkrywali piękno powołania „do wypełniania wielkiego dzieła, jakim jest współkształtowanie młodego człowieka, wprowadzanie go w świat wiedzy i wartości”.

W gronie nagrodzonych znalazła się p. Marta Brzeżawska- nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, która odebrała nagrodę kuratora w uznaniu za podejmowane działania wychowawcze oraz osiągnięcia edukacyjne. Pani Marta została również laureatką wojewódzkiego konkursu pt. „Nauczyciel wychowujący do wartości”. Tytuł ten otrzymują pedagodzy za osiąganie sukcesów w oświacie, działalność społeczną i zawodową.

– W swojej pracy dążę do tego, by każdy uczeń wyrósł na szczęśliwego, porządnego i dobrego człowieka. Jednym z celów wychowania jest stworzenie systemu wartości, który staje się solidnym fundamentem życia każdego z nas. Cieszę się, że mogłam dać coś od siebie.

– Dziękuję rodzicom moich uczniów, którzy należą do zespołu teatralnego Crazy Parents za wsparcie i życzliwość. Serdeczne słowa kieruję do moich koleżanek i kolegów z pracy- to dzięki nim zwykłe chwile zmieniają się w nadzwyczajne i inspirujące momenty mojego życia.  Udało mi się porozmawiać z panią kurator, która tak jak ja, pracowała wiele lat w wiejskiej szkole. Stwierdziła, że jest to najlepsze miejsce dla dziecka, bo tylko tam może liczyć na bliską relację z nauczycielem, ma poczucie bezpieczeństwa.

Najmocniej dziękuję mojej Rodzinie- bez niej nie osiągnęłabym niczego – podkreśliła laureatka.

 

   

Dokumentacja fotograficzna oraz tekst nadesłane.