Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy mieszkańców gminy Sanok na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczną się o godz. 11.00 mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. W programie jest również złożenie wieńca pod Krzyżem Pamięci oraz przejście ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki.

Zachęcamy Państwa także do wywieszenia biało-czerwonej flagi.

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy bowiem 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej.

1 maja będziemy też obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja.