“Niepodległa” na Dzień Flagi – jak dbać o symbole narodowe

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Biuro Programu “Niepodległa” przypomina o możliwości skorzystania z dostępnych na stronie http://niepodlegla.gov.pl materiałów informacyjnych, które w przystępny sposób wyjaśniają zasady postępowania z symbolami narodowymi: flagą, godłem i hymnem. Zachęcamy do lektury i troski o nasze symbole narodowe m.in. przy okazji zapraszania mieszkańców do świętowania zbliżającego się Dnia Flagi.

2 maja przypada Dzień Flagi RP. Uczcijmy go, zapraszając mieszkańców naszych miejscowości do wywieszenia Biało-Czerwonej, która jest symbolem wspólnoty i nadziei. W przygotowaniach do święta flagi pomocne będą materiały informacyjne, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak zadbać o flagę i inne symbole narodowe, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Więcej informacji o tegoroczny obchodach Święta Flagi można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/2-maja-wywies-flage/.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do korzystania z przygotowanych plansz – można je pobrać ze strony https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/flaga-godlo-hymn-jak-dbac-o-symbole-narodowe-bezplatne-plansze-do-pobrania/. Więcej informacji na temat poprawnego stosowania symboli można znaleźć także w tekstach na stronie niepodlegla.gov.pl: Flaga Polski – podręcznik użytkownika i Flaga Polski – 5 faktów na Dzień Flagi.

Zadbajmy o flagę, godło i hymn. Nie piszmy po symbolach, odprasujmy flagi, pilnujmy tekstu hymnu i dzielmy się tą wiedzą dalej.

 

materiał nadesłany