Nowe oświetlenie w kolejnych miejscowościach

Koszty związane z utrzymaniem infrastruktury drogowej, szczególnie jeśli chodzi o wydatki związane z oświetleniem, są obecnie jedną z najbardziej istotnych pozycji niemalże w każdym budżecie samorządowym. Nie inaczej jest w Gminie Sanok. Sukcesywnie budowane, uzupełniane lub wymieniane jest oświetlenie uliczne na terenie naszych miejscowości. Dobrze oświetlone ulice są gwarantem bezpieczeństwa, nie tylko pieszych użytkowników dróg ale także kierowców.

– Mieszkańcy zgłaszają coraz więcej potrzeb w sprawie oświetlenia, zakładane są nowoczesne lampy, co przyczynia się do mniejszego zużycia energii.  Energooszczędne LED-y, nie tylko lepiej doświetlają przestrzeń publiczną, ale znacznie zmniejszają wydatki na energię ponoszone przez gminę – podkreśla Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok

W pierwszej połowie 2018 roku dużo się działo w naszej gminie, w związku z budową nowego oświetlenia. Nowe lampy zostały zamontowane w Dobrej, w części miejscowości Niebieszczany, oświetlono także plac zabaw i tereny rekreacyjne w Wujskiem. W najbliższym czasie nowe lampy zaświecą także przy drodze wojewódzkiej w Pakoszówce. Łączny koszt zadań to ponad 286 tys. zł.