„O Niepodległej” – podsumowanie projektu

Dnia  22 maja 2018 roku w  Sanockim Muzeum Historycznym w Sali Gobelinowej odbyło się podsumowanie działań projektowych w ramach programu „O Niepodległej” zaproponowanego i koordynowanego przez CDN. Podczas podsumowania zaprezentowło się 17 szkół .

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strachocinie przygotowali projekty obowiązkowe – historyczno – badawczy i  literacko -artystyczny  oraz fakultatywne – geograficzny i fotograficzny.[fb_button]

„Bohaterem” projektów  historycznego i literackiego był Stanisław Lewicki urodzony w Pakoszówce, natomiast grupa zajmująca się projektami fakultatywnymi opracowała program wycieczki pieszej „Śladami I wojny światowej”  obejmującej obszar Strachociny, Pakoszówki i Górek.

Podczas prezentacji projektów obecna była pani Czesława Adamiak – córka pana Stanisława Lewickiego oraz jego  wnuk  Jerzy Bieleń.  To dzięki Jej opowieściom o Ojcu oraz relacji starszej córki pana Stanisława – Marii Radwańskiej uczniowie mogli zgromadzić  informacje do swoich projektów.

Uczniowie biorący udział w projektach:

historyczno – badawczy: Gabriela Adamiak , Mikołaj Borodzicki, Paulina Cecuła, Daniel Graboń, Magdalena Jakima, Julia Janiak Aleksandra Marczak , Emilia Rodzinka, Wiktoria Wojdyła, Anna Wroniak, Paweł Zdziarski – opiekun pani Elżbieta Dobosz;

literacko -artystyczny: Gabriela Adamiak, Julia Janiak, Aleksandra Marczak, Anna Wroniak – opiekun pani Sylwia Staruchowicz;

muzyczny: Gabriela Adamiak, Paulina Cecuła – opiekunowie pani Agata Kozieradzka i pan Jarosław Tymczak;

geograficzno-turystyczny: Justyna Daszyk, Zuzanna Dąbrowska , Anna Inglot – opiekun pani Izabela Haduch -Wójcik;

fotograficzny: Julia Janiak, Aleksandra Marczak – opiekun pani Magdalena Wiszyńska.