Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Falejówce

W niedzielę 10 listopada w Falejówce odbyły się obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy wsi Falejówka, Pakoszówka, Raczkowa, uczniowie Szkoły Podstawowej w Falejówce wraz z gronem pedagogicznym, delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pakoszówce wraz z dyrektorem szkoły, a także zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Sanok pan Paweł Wdowiak, Przewodniczący Rady Gminy pan Tadeusz Wojtas, sołtysi z Falejówki, Raczkowej i Pakoszówki, radni oraz rodziny poległych.
Obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym, natomiast druga część uroczystości odbyła się przed pomnikiem poległych mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka – rozstrzelanych 20 marca 1944 roku przez hitlerowców na oczach swoich najbliższych. Zaproszeni goście wraz z mieszkańcami Falejówki i Raczkowej złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem poległych.

 

 

Tekst i zdjęcia zostały nadesłane.