Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej- agresja III Rzeszy na Polskę

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w uroczystościach obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej na żywo oraz online organizowanych w dniu 1.09.2021 r.

 

Szczegóły programu poniżej:

 

  • 9:00 wernisaż wystawy czasowej Kiedy się wypełniły dni… Pochówki polskich obrońców Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, poziom -3. Wstęp wolny;
  • 15:00 pokaz filmu w reżyserii Stanisława Różewicza Wolne miasto (1958) po rekonstrukcji cyfrowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Kino Muzeum. Bezpłatne wejściówki na pokaz będą dostępne do pobrania w kasach muzeum w dniu seansu;
  • 15:30 wykład naukowy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku  dr. hab. Grzegorza Berendta Agresja III Rzeszy na Polskę przed trybunałem w Norymberdze Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego na poziomie -3. Streaming w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku;
  • 16:30 prezentacja dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku  dr. hab. Grzegorza Berendta oraz dr. Karola Nawrockiego, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Stan zaawansowania prac Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego na poziomie -3. Streaming w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku;
  • 20:15 Widowisko muzyczne 7 x Westerplatte na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w TVP1.

Ponadto Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w dniu 1 września 2021 roku będzie otwarte dla zwiedzających od godz. 6:00-18:00. Wstęp na wystawę główną oraz ekspozycje czasowe tego dnia w cenie 1 zł. Wejściówki dostępne od 18.08. jedynie w kasach biletowych.