Odbudowa mostu w Dobrej

Trwa, długo oczekiwany przez mieszkańców, remont mostu w miejscowości Dobra. Zakres robót obejmuje odtworzenie zniszczonego pomostu chodnika dla pieszych, wymianę zniszczonych odcinków balustrad, zabezpieczenie antykorozyjne, wymianę pomostu na stalowy, odnowienie powierzchni betonu oraz zabezpieczenie przestrzeni podmostowej.

Dzięki realizacji inwestycji zwiększy się komfort jazdy, zostanie przywrócony ruch dwoma pasami jezdni a także zwiększy się tonaż mostu. Całkowita wartość realizowanej inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł. Inwestycja w 80 % finansowana jest w ramach promesy, jaką Powiat Sanocki otrzymał na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez klęski żywiołowe. Gmina Sanok przekazała Powiatowi Sanockiemu kwotę 175 tyś. zł na pokrycie dużej części wkładu własnego. Zgodnie z przyjętymi założeniami prace powinny zakończyć się 20 października 2017 roku, co oznacza, że do tego czasu należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. W chwili obecnej ruch na moście odbywa się wahadłowo.

Uczestników ruchu prosimy o zachowanie bezpieczeństwa, przestrzeganie znaków drogowych i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.