Otwarta Strefa Aktywności

Do 15 października powstanie w Lisznej Otwarta Strefa Aktywności, w ramach której będzie możliwość skorzystania z siłowni plenerowej wyposażonej w sześć urządzeń do ćwiczeń fitness oraz strefy relaksu. Do dyspozycji mieszkańców i gości będą stojaki na rowery, stół do gry w szachy lub chińczyka, cztery ławki, a także gra edukacyjna kółko-krzyżyk.

W obrębie strefy nawierzchnia będzie trawiasta, co znacząco podniesie komfort i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń sportowych oraz sprawi, że treningi staną się prawdziwą przyjemnością. Całości dopełnią nasadzenia zimozielone w postaci tui.

 

– Otwarta Strefa Aktywności będzie miejscem ogólnodostępnym i bezpłatnym, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok. – To już kolejna siłownia zewnętrzna w naszej gminie, o którą mieszkańcy Lisznej bardzo zabiegali. Cieszę się, że udało nam się pozyskać pieniądze na ten cel.

Siłownia będzie wyposażona w wyciskanie i wyciąg (2szt.), orbitrek, wahadło, biegacz i twister.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 50 000 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowi 25 000 zł.