Pogorzelcy z Załuża nadal liczą na naszą pomoc

24 kwietnia br. rodzina Rakoczych z Załuża straciła w pożarze domu cały dorobek życia. W akcję niesienia pomocy aktywnie włączyli się nie tylko mieszkańcy powiatu sanockiego, ale również odleglejszych zakątków Polski.

Na chwilę obecną niezbędne potrzeby rodziny zostały zabezpieczone, a pogorzelcy na czas odbudowy budynku, bezpłatnie mieszkają w wynajętym domu. Wsparcie finansowe i rzeczowe jest jednak nadal potrzebne.

– Dokumenty dotyczące odbudowy budynku zostały zaakceptowane, w związku z czym Urząd Gminy w Sanoku, jak i Starostwo Powiatowe wydały wszystkie pozwolenia  – mówi Edyta Dziadosz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku.

Przez cały czas trwa zbiórka pieniędzy. Obecny stan konta wynosi 111 117,66 zł.

– Wpłat dokonują mieszkańcy z całej Polski. Do zbiórki dołączyły również miejscowe parafie. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie – dodaje kierownik GOPS-u  w Sanoku.

Pieniądze można wpłacać na podany poniżej nr konta:

16 8642 1184 2018 0024 7144 0012

z dopiskiem: „Dla rodziny Rakoczych”

W załączniku znajduje się wykaz niezbędnych materiałów budowlanych. Do tej pory udało się otrzymać jedynie stal.

Fot. Mateusz Pniewski/esanok.pl

 

Pliki do pobrania

 • jpg dom1
  Wielkość pliku: 339 KB Pobrania: 178
 • jpg dom2
  Wielkość pliku: 992 KB Pobrania: 117
 • jpg dom3
  Wielkość pliku: 1 MB Pobrania: 115
 • jpg dom4
  Wielkość pliku: 847 KB Pobrania: 146