Powiatowe obchody Dnia Strażaka Jednostek OSP Powiatu Sanockiego w Niebieszczanach

W sobotę 31 lipca na placu pod budynkiem OSP w Niebieszczanach odbyły się Powiatowe obchody Dnia Strażaka Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Sanockiego. Uroczystość rozpoczęła msza św. celebrowana przez proboszcza tamtejszej parafii ks. Janusza Dudziaka. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz strażaków oraz zaproszonych gości na plac pod siedzibę jednostki OSP w Niebieszczanach. Prezes Grzegorz Klecha przywitał zaproszonych gości, po czym nastąpiło wciągnięcie flagi związkowej na maszt.

 

Podczas uroczystości kilkunastu strażaków otrzymało medale i odznaki za ,,Zasługi dla  Pożarnictwa”. Przyznano 7 złotych medali, 3 srebrne, 5 brązowych, a ponadto 5 odznak „Strażak Wzorowy”. W trakcie oficjalnej części spotkania uhonorowano także p. Michała Jasińskiego z Tyrawy Wołoskiej za 28 lat pełnienia funkcji prezesa tamtejszej jednostki OSP. Podziękowania na ręce byłego prezesa złożył członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie – Grzegorz Klecha.

Po części oficjalnej dyrektor WFOŚiGW – Adam Skiba podpisał umowy na dofinansowanie z 11 jednostkami OSP powiatu sanockiego: m.in. z Długiego, Komańczy, Nowosielec, Pielni, Posady, Siemuszowej, Tarnawy, Tyrawy Wołoskiej, Zagórza, Zboisk oraz dwóch jednostek OSP z Gminy Sanok: Dobrej i Falejówki!
Dofinansowanie pochodzi z „Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych część 2) dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.
Artystyczny występ mażoretek z zespołu „Vivid” z Jaćmierza zakończył oficjalną część uroczystości. Tego dnia dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji m.in. popcorn, dmuchańce, piana party dla dzieci, ogródek piwny oraz zabawę ogrodową.

Dziękujemy Druhowi Grzegorzowi Klecha za zaproszenie oraz za to, że mogliśmy być częścią tak ważnego wydarzenia w życiu całej braci strażackiej.
Wszystkim odznaczonym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Życzymy pomyślnej oraz bezpiecznej służby na rzecz mieszkańców naszej Gminy.