Powitanie wakacji 2019

23 czerwca w Trepczy odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorzy, którymi byli sołtys Bogusława Kaczmarska, Rada Sołecka oraz miejscowa parafia przygotowali dla dzieci i rodziców mnóstwo atrakcji.

Plac przy wejściu do kościoła stał się naturalną estradą otoczoną kolorowymi zjeżdżalniami oraz bufetem z lodami, popcornem i watą cukrową. Napoje i smakowite rogaliki rozdawała bezpłatnie sołtys Kaczmarska, która ponadto przygotowała na stoliku ciekawe wydawnictwa podarowane przez Annę Hałas, wójta gminy Sanok.

– Podwyższenie przy wejściu do kościoła zamieniło się w plażę… Trepczańskie „Las Palmas” – wspomina sołtys Trepczy. – Pod kilkoma palmami, które wykorzystywane są jako wystój kościoła w Niedzielę Palmową, znalazły się leżaki, parasole przeciwsłoneczne oraz inne atrybuty wakacyjnego wypoczynku. W tle wisiał duży obraz Jana Pawła II, który z uśmiechem spoglądał na uczestników festynu, zaś głównym rekwizytem imprezy stał się wiklinowy wózek pełen sympatycznych pluszaczków zebranych wśród mieszkańców Trepczy. Największe maskotki trafiły do zwycięzców licznych konkursów i konkurencji. I tak na przykład nagrodę pluszowego misia zdobyła wśród dziewczynek Regina, która jako pierwsza przybiegła na metę, zaś Piotrek wywalczył najwyższe miejsce na podium w wyścigu rowerowym chłopców.

W związku z przypadającym 23 czerwca dniem ojca nie mogło zabraknąć także konkurencji z udziałem tatusiów. Wyścig w workach był pasjonujący do samego końca i ostatecznie zwyciężył w nim tata Wojtek.

Warto podkreślić, że poddany na początku spotkania pomysł pomocy chorym dzieciom spotkał się z miłym przyjęciem. Dzieci, zabierając ze sobą pluszaki, pozostawiały dla swoich chorych rówieśników dary serca, które poprzez Caritas trafią do potrzebujących.