Projekt „Kreatywne pomoce dydaktyczne” w Szkole Podstawowej w Niebieszczanach

Mimo trudnego roku szkolnego, wspólnie z dwudziestoma szkołami z całej Polski Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach zrealizowała ogólnopolski projekt eTwinning Polska. Projekt trwał od 9 marca do 31 maja 2021 r., a wszystko odbywało się online na platformie e-Twinning. Koordynatorem projektu w naszej szkole była pani Joanna Storoszczuk-Janusz, a uczniami biorącymi udział w tym wydarzeniu byli: Martyna Bednarczyk, Miłosz Bobik, Jakub Bobola, Emilia Cyganik, Brajan Pańczyk, Karolina Rolnik oraz Milena Janusz i Ksawery Janusz. Partnerzy projektu kontaktowali się ze sobą za pomocą platformy TwinSpace. Ponadto uczestniczy projektu tworzyli wspólne dokumenty na dysku Google.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali  kreatywne pomoce dydaktyczne wykonane z materiałów i komponentów wtórnych. Z wykorzystaniem patyczków, puszek, kartonów, wstążek i innych elementów były konstruowane pomoce, które uatrakcyjnią lekcje, zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia świetlicowe. Nauczyciele i uczniowie stworzone pomoce sfotografowali i opisali ich zastosowanie. Dzięki temu powstała baza dobrych praktyk i pomysłów. Każda szkoła otrzyma jedną pomoc od partnerów projektowych. Nauczyciele dzielili się pomysłami na wykorzystanie konkretnych pomocy na zajęcia i do kształtowania konkretnych kompetencji kluczowych.

Uczniowie zaproponowali pomoce, które chcieli wykonać. Wybrali materiały, z których zostały one zrobione. Każda szkoła wykonała po jednej pomocy dydaktycznej do usprawniania motoryki, logopedii, koordynacji wzrokowo-ruchowej, umiejętności matematycznych i rozwijania słownictwa. Uczniowie podnieśli swoje kompetencje manualne, cyfrowe i społeczne.

 

Została stworzona książeczka elektroniczna https://www.storyjumper.com/book/read/102535556/6058a8a83f687 oraz fotoksiążka.

 

materiał i zdjęcia: nadesłane