Projekt „Naftowa kolebka Europy: zapomniana historia Polski i Ukrainy”. Płowce nazywano sanocką Kalifornią

Rozpoczęły się prace badawcze związane z projektem “Naftowa kolebka Europy: zapomniana historia Polski i Ukrainy”. Projekt realizowany jest przez samorządy Gminy Sanok i Rady Miejskiej Borysławia, dofinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
Więcej o projekcie TUTAJ
Trwające właśnie prace badawcze w zakresie zbiorów archiwalnych związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego na terenach naszej gminy przynoszą już na początku wiele ciekawych i zaskakujących faktów. Okazuje się, że Płowce już w 1870 roku zwane były sanocką Kalifornią, co potwierdza wycinek pochodzący z krakowskiego dziennika “Kraj”. Zapewne takie niespodzianki będą pojawiać się coraz częściej, o czym na bieżąco będziemy informować.

Wszystkich zainteresowanych tematyką projektu zapraszamy do śledzenia postępów jego realizacji na profilu https://www.facebook.com/Oil.cradle