Prosimy o pomoc dla pogorzelców z Raczkowej

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Raczkowej 5 listopada około 12.30. Zaczęło się od pożaru osobowego opla stojącego obok domu. Następnie ogień przeniósł się na budynek mieszkalny. Płomienie strawiły ścianę i cały dach. Straty oszacowano na około 300 tys. zł.

W zdarzeniu ucierpiała jedna z rodzin z naszej gminy. Ogień zniszczył dach i naruszył komin w nowym domu. Spaliły się dwie ściany elewacyjne, 6 okien (w tym dachowe), szafki łazienkowe. Uszkodzona została instalacja elektryczna, zaś zniszczeniu i zalaniu uległy podłogi, meble, dywany, materace i odzież.

Rodzinie niezbędne są środki finansowe na odbudowę budynku, a przede wszystkim na zabezpieczeniu dachu, ze względu na nadchodzący okres zimowy.

Poniżej numer konta PBS O/Sanok, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pogorzelców:

43 8642 1184 2018 0024 7144 0011