Przy ludowych melodiach i pięknej pogodzie przebiegł VIII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu

Przy ludowych melodiach, pięknej pogodzie i oczywiście we wspaniałej atmosferze- tak właśnie upłynęło niedzielne popołudnie, tym którzy postanowili spędzić je na rynku w Mrzygłodzie, gdzie 8 lipca 2018 roku odbył się VIII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu.

Tradycyjnie rozpoczął go korowód wszystkich kapel uczestniczących w tej cyklicznej już imprezie.     Na scenie zaprezentowali się:  Futomianie, Piasty, Warzanie, Gacoki, Lisznienie i oczywiście Kamraty. Wszystkie kapele wykonały znane i lubiane ludowe melodie- oznaczało to wspaniałą zabawę licznie zgromadzonej publiczności.

Wszyscy wykonawcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Sanok- Anny Hałas pamiątkowe dyplomy                            i statuetki.

Jak co roku imprezę zakończył wspólny występ, podczas którego wszystkie kapele wykonały  kilka najbardziej znanych utworów.

Gościnnie wystąpił również Zespół Tańca Ludowego Sanok, który zaprezentował tańce łowickie, rzeszowskie i lubelskie.

Dodatkowo każdy mógł spróbować regionalnych potraw, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Hłomczy, Łodziny i Mrzygłodu.

Nie zabrakło stoiska garncarza i innych rękodzielników oraz atrakcji dla najmłodszych, z których dzieci mogły do woli korzystać.

Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu to doskonały sposób na rozpowszechnianie ludowych melodii. Dzięki niemu każdy z nas może posłuchać piosenek wykonywanych niegdyś przez naszych dziadków    i lepiej zrozumieć ten piękny element polskiej tradycji.