Rajd śladami Dwóch Kardynałów

Szanowni Uczestnicy Rajdu 2K !

2020 to ważny rok w niedługiej historii naszego Rajdu. To już 10 lat!

10 lat rajdu zimowego i letniego. To już zatem pewna tradycja. Dobre tradycje w życiu każdej społeczności warto kultywować i wzbogacać. To jest sprawa naszej tożsamości i spójności. Ale to rok szczególny także, a może nawet zwłaszcza, z innych powodów.W 2020 roku będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Ks. kard. Karola Wojtyły oraz beatyfikację Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Można żartobliwie powiedzieć, że w czasie swego niedługiego istnienia, Rajd pośród swoich patronów “dorobił się” świętego i błogosławionego. To jest poważny powód do satysfakcji. Podnosi to także rangę Rajdu i wymaga od nas dbałości o jego poziom.

Co się tyczy rajdu zimowego, to spotykamy się, jak co roku w pierwszą sobotę lutego, czyli 01 luty.
Start o 8.30 spod Domu Ludowego w Pastwiskach.

 

 

Potrzebna kondycja, dobry nastrój, sprawny sprzęt i wszystko, co trzeba w plecaku. Reszta jak zwykle.
To mamy zawsze. Teraz trzeba jeszcze śniegu – nie traćmy nadziei. Termin rezerwowy – dwa tygodnie później.

 

Do zobaczenia wkrótce,

Roman Kuźniar, komandor Rajdu.

 

 

 

 

 

Materiał nadesłany: p. Maria Seman, Urząd Gminy Zarszyn.