Relacja z Akcji Sprzątanie świata – Polska 2017

Już po raz 24. w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie świata – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.[fb_button]

Z pierwszych informacji z całej Polski wynika, że do Akcji, jak co roku włączyło się tysiące wolontariuszy ze szkół, samorządów, stowarzyszeń lokalnych i wolontariatów pracowniczych. W Krakowie, na Zakrzówku, i podwarszawskiej Zielonce nurkowie sprzątali tereny podwodne, w Woli Radziszewskiej odbyło się „odblaskowe” Sprzątanie świata, a w Okunince osadzeni z Zakładu Karnego we Włodawie sprzątali brzeg i dno Jeziora Białego. W Chłapowie, jak co roku, najmłodsi uczniowie zakasali rękawy i posprzątali najbliższą okolicę, a w Wieruszowie bardzo aktywnie w Akcję włączyli się podopieczni Ochotniczego Hufca Pracy. Raporty z Akcji, które spływają do nas są imponujące i napawają optymizmem. Zachęcamy wszystkich do nadsyłania raportów i wypełniania formularza sprawozdawczego!  http://www.sprzatanieswiata-polska.pl/ => O Akcji => Formularz sprawozdania. http://www.sprzatanieswiata-polska.pl/index.php/o-akcji/formularz-sprawozdania-z-akcji-sprzatanieswiata-polska-2017

informacjaprasowa