Remix Niebieszczany na podium

W niedzielę, 10 marca drużyna młodzików „REMIX” Niebieszczany udała się do Nowego Żmigrodu na turniej Winter Cup Nowy Żmigród 2019, skierowany do dzieci z rocznika 2011.

W turnieju wystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się: Beniaminek Krosno, Global Jasło, Diament Jodłowa i Start Rymanów, natomiast w grupie B rywalizowali: AP Sanok, Resovia Rzeszów, Remix Niebieszczany i UKS Tempo Nienaszów.

[fb_button]

Rozgrywki grupowe odbywały się systemem każdy z każdym, natomiast druga faza turnieju przebiegała systemem pucharowym rozszerzonym, co oznacza, że pierwsza drużyna grupy A grała z czwartą drużyną grupy B itd. Rozgrywki grupowe decydowały o rozstawieniu w fazie pucharowej.

Po fazie grupowej Remix Niebieszczany zajął drugie miejsce z dorobkiem 7 pkt. (wygrana z AP Sanok 2-1, z UKS Tempo Nienaszów 2-0 i remisując z Resovią 2-2),  ustępując jedynie Resovi Rzeszów różnicą strzelonych bramek).

W kolejnej fazie Remix Niebieszczany pokonał Start Rymanów 6-0 oraz faworyta rozgrywek, Beniaminek Krosno w serii rzutów karnych 3-1 (w meczu 1-1).

W finale nasi chłopcy ponownie zmierzyli się z rywalem z grupy, Resovią Rzeszów, przegrywając w końcówce meczu 1-2. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to spory sukces naszych młodych zawodników, którzy ostatecznie zajęli bardzo wysokie drugie miejsce.

Warto wspomnieć, że najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto zawodnika z Niebieszczan.

Zarząd „Remix” Niebieszczany składa serdeczne podziękowania gospodarzom UKS Tempo Nienaszów za zaproszenie na turniej oraz pani Wójt gminy Sanok za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Nowego Żmigrodu.