Rewitalizacja Parku w Markowcach zakończona!

Miło nam poinformować, że rewitalizacja wraz z zagospodarowaniem zabytkowego parku w Markowcach została zakończona! Park jest już gotowy do przyjęcia okolicznych mieszkańców i turystów chcących odpocząć na łonie natury. Po zrealizowaniu I i II etapu rewitalizacji, o których pisaliśmy TUTAJ, dokończono prace związane z ustawieniem elementów małej architektury.

Przy drewnianych ławkach zamontowano nowe kosze na śmieci i ustawiono kolorowe tablice informacyjne nt. historii miejscowości, istniejącej fauny i flory oraz form ochrony przyrody występujących na obszarze Gminy Sanok. Pojawiły się też kolejne nowe nasadzenia bylin i zieleni, a w dwóch częściach parku zainstalowano nowość na naszym terenie czyli ławki multimedialne. Będzie to niewątpliwa atrakcja dla odwiedzających. Oprócz standardowej funkcji siedzenia, ławki są przede wszystkim nośnikiem informacji. Kiedy zasiada na niej przechodzień uruchamia się nagranie, a głos lektora przy dźwiękach relaksującej muzyki przenosi nas w opowieść o dziejach miejscowości oraz samego parku w Markowcach. Odpoczywając w tym miejscu połączymy przyjemne z pożytecznym tzn. nie tylko poobcujemy z otaczającą przyrodą, ale także zdobędziemy ciekawą wiedzę.

 

Zapraszamy do odwiedzania tego pięknego i klimatycznego miejsca

Przypominamy, że zadanie zostało zrealizowane w ramach

Programu “Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 

Tytuł projektu: Rewitalizacja i zagospodarowanie zabytkowego parku w Markowcach w Gminie Sanok

Program: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel projektu:

Wspieranie lokalnego rozwoju poprzez rewitalizację i zagospodarowanie zabytkowego parku w Markowcach w gminie Sanok.

Data rozpoczęcia realizacji projektu: 02.2019 r.

Data zakończenia realizacji projektu: 06.2020 r.

Wartość projektu: 346 tys. zł

Dofinansowanie: 220 tys. zł