Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu „Listy dla Ziemi” w Gminie Sanok

W połowie października rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs pn. „Listy dla Ziemi” zorganizowany przez Gminę Sanok. Była to już ósma edycja kampanii ekologicznej zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Tegoroczny konkurs został przeprowadzony w szkołach podstawowych zarówno publicznych jak i niepublicznych na terenie Gminy Sanok. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe:

  • kategoria I – przedszkole klasa „0”, I, II, III
  • kategoria II – kl. IV, V, VI
  • kategoria III – kl. VII, VIII

W I kategorii wiekowej dowolną techniką należało wykonać prace plastyczną przedstawiającą ochronę naszej planety Ziemi przed skutkami jej niszczenia. W kategorii  II należało wykonać pracę (wiersz – przynajmniej pięć zwrotek, komiks, krótki tekst) na papierze dostarczonym przez organizatora. Natomiast w ostatniej III kategorii nasze dzieci pisały listy do dorosłych przedstawiające rady, wskazówki, pomysły związane z ochroną naszej planety.

 

W wymaganym terminie wpłynęło 118 prac z 11 placówek szkolnych Gminy Sanok:  Dobrej, Kostarowiec, Strachociny, Falejówki,  Pakoszówki, Czerteża, Trepczy, Niebieszczan, Prusieka, Pisarowiec oraz Srogowa Górnego. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów, gdyż wszystkie nadesłane prace były po prostu piękne i wymagały ogromnego wkładu pracy, pomysłu oraz zaangażowania. Dodatkowo przedstawiały różnego rodzaju alternatywy i ciekawe pomysły ochrony naszej planety Ziemi. Oprócz pierwszych miejsc komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia.

List Kacpra Hyńko (SP Załuż) został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu na najpiękniejszy „List dla Ziemi” zorganizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. W końcowym etapie konkursu na portalu internetowym Facebook Fundacji odbyło się głosowanie. List Kacpra spośród 50 wyróżnionych prac zdobył III miejsce! (informowaliśmy 19 listopada na funpage’u Gminy Sanok). Wszystkim osobom oddającym głos na list Kacpra raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

 

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w konkursie!

W najbliższym czasie laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Sanok.