Strażacy z OSP Bykowce podjęli wyzwanie w #GaszynChallenge

Na pomysł akcji charytatywnej Gaszyn Challenge wpadł strażak OSP Marcin Topór z Gaszyna (stąd nazwa akcji), chcąc pomóc 1,5 rocznemu Wojtusiowi z Galewic cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice zbierali pieniądze na tzw. najdroższy lek świata o wartości 9 mln zł. Dzięki akcji cel został osiągnięty! Teraz inne dzieci z tą samą chorobą czekają na pomoc m.in. 8-miesięczna Hania https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengehaniap

Akcja polega na wykonaniu 10 pompek lub przysiadów, nagraniu filmu i opublikowaniu go na swojej stronie lub profilu na Facebooku. Następnie należy wpłacić 5 zł na chore dziecko lub w przypadku niewykonania zadania – 10 zł. Oczywiście można wpłacać więcej!  Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Pomysłowa akcja pomocy szybko rozprzestrzeniła się po całej Polsce, a w akcję włączają się kolejne jednostki ochotniczych, jak i państwowych straży pożarnych.
Otrzymaliśmy miłą wiadomość, że do akcji włączyli się także strażacy z Gminy Sanok – jednostka OSP Bykowce, nominowani przez OSP KSRG Olchowce🚒. Po wykonaniu zadania, do dalszej walki o zdrowie i życie małej Hani, Jednostka OSP nominowała:
OSP Posada Jaćmierska 🚒
OSP Tarnawa Górna🚒
OSP Malinówka 🚒

Strażakom z OSP Bykowce dziękujemy za podjęcie wyzwania i szlachetne serca!

 

 

 

 

 

Informacje: OSP Bykowce (Maciej Brukwicki)