Sukces Szkoły w Strachocinie

Sukces – II Miejsce Szkoły Podstawowej ze Strachociny na zawodach o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

W dniu 27 września2018r. w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku zostały przeprowadzone zawody z udzielania pierwszej pomocy. Nasze uczennice w składzie: Magdalena Jakima, Emilia Rodzinka, Aleksandra Marczak zmierzyły się z zawodnikami 7 szkół z rejonu.

Zatrzymanie krążenia, udzielenie pomocy za pomocą defibrylatora AED, uraz kończyny i padaczka- to sytuacje, z którymi musiały zmierzyć się rywalizujące drużyny podczas zawodów.

Pierwsze podejście dziewczyn to stanowisko resuscytacyjne, i tutaj każda z nich wykazała się bardzo dobrymi umiejętnościami. Drugie stanowisko to uraz kończyny i padaczka  gdzie poszkodowani byli umieszczeni w siłowni szkolnej i należało im w tak trudnym miejscu udzielić pomocy – nasze dziewczyny zdobyły maksymalną ilość punktów. Trzecie ognisko urazowe to AED, które wykonały bardzo dobrze.

To już ósma edycja konkursu. Jego celem jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Uczennice po zawodach zastanawiały się nad szkołami o profilu medycznym.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w majowej sesji.