Sytuacja epidemiologiczna covid-19 na terenie województwa podkarpackiego

Komunikat z 30 lipca 2020 r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 54 903 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 37 981
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 16 922

Obecnie na terenie powiatu sanockiego jest 15 osób zakażonych koronawirusem i 11 ozdrowieńców. Ponadto na terenie województwa podkarpackiego:

• pod nadzorem pozostaje 48 osób,
  • 2085 poddane jest kwarantannie,
  • w izolacji przebywa 358 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 83 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1275 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 773 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 61 zgonów.

Kolejne 10 osób, które wyzdrowiały to 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego oraz po jednej osobie z powiatu przemyskiego i stalowowolskiego.

Nowe 45 potwierdzonych przypadków to:

• 20 osób powiat jarosławski w tym dziewięć kobiet i jedenastu mężczyzn (hospitalizacja i izolacje)

• 8 osób powiat mielecki w tym pięciu mężczyzn i trzy kobiety (izolacje)

• 7 osób powiat przemyski w tym pięć kobiet i dwóch mężczyzn (hospitalizacja i izolacje

• 3 osoby miasto Przemyśl w tym dwie kobiety i mężczyzna (hospitalizacje i izolacja)

• kobieta i mężczyzna z powiatu przeworskiego (izolacja)

• kobieta i mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja)

• kobieta z powiatu dębickiego (izolacja)

• kobieta z powiatu łańcuckiego (hospitalizacja)

• mężczyzna z miasta Rzeszowa (izolacja)

Szczegóły w poniższej grafice:

źródło: wsse.rzeszow.pl