Talent literacki w Szkole Podstawowej w Niebieszczanach!

Nagroda specjalna, dwa wyróżnienia w kategorii poezji i prozy, to efekt udziału uczennicy naszej szkoły Aleksandry Błaszczak w X Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Warto dodać, że w historii tych wyjątkowych zmagań sytuacja, w której uczestnik zdobywa tyle nagród, zdarzyła się po raz pierwszy!
W ocenie jury twórczość młodej literatki charakteryzuje się wewnętrznym ładem, błyskotliwymi refleksjami, bogactwem słów i metaforycznymi skojarzeniami. Całość tworzy dojrzałą, niebanalną jakość. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Jeżowem, a patronami: Kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, Związek Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Starosta Niżański Robert Bednarz, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

Pisanie to nie jedyna pasja dziewczynki. Niedawno Ola została również laureatką nagrody głównej XV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „ Słowo i piosenka 2021” w kategorii: recytacja.

Gratulujemy !!!

 

materiał nadesłany