To już Rok! Klub Senior+ w Mrzygłodzie obchodził pierwsze urodziny!

Rok temu, 15 listopada 2018r. rozpoczęła się historia tego miejsca…
Był to wyjątkowy czas, pełen wzruszeń, emocjonalnych przeżyć, dający pewność, iż w każdym wieku można znaleźć radość, szczęście oraz bliskość drugiego człowieka – można poczuć się zwyczajnie potrzebnym…

W Mrzygłodzkim Domu Kultury (28.11), świętowaliśmy pierwsze urodziny Klubu Senior+ oraz Dzień Seniora!
Prócz osób, które na co dzień tworzą to niesamowite miejsce, nie zabrakło tych, którzy szczególnie przyczynili się do jego powstania, tj. Wójt Gminy Sanok p. Anny Hałas, Sekretarza i Zastępcy Wójt Gminy Sanok p. Pawła Wdowiaka, Skarbnik Gminy Sanok p. Agnieszki Haduch, Przewodniczącego Rady Gminy Sanok p. Tadeusza Wojtasa, kierownik GOPS w Sanoku p. Edyty Dziadosz oraz wielu znakomitych gości zaproszonych przez p. Danutę Rajcę – główną działaczkę i “sprawczyni” całego zamieszania. Oczywiście w jak NAJLEPSZYM tego słowa znaczeniu! 🙂
Pod jej czujnym okiem seniorzy nie tylko miło spędzają czas, ale równie intensywnie przygotowują przedstawienia, recytacje i występy muzyczne. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali na rynku w Mrzygłodzie, w sierpniu br. podczas Kermeszu Karpackich Smaków. Z racji szerokiej publiczności, było to dla nich duże przeżycie!

 Podczas uroczystości rocznicowej, Wójt Gminy Sanok p. Anna Hałas razem z p. Pawłem Wdowiakiem i p. Tadeuszem Wojtasem, wręczyli pamiątkowe imienne dyplomy i kwiaty, natomiast Danuta Rajca ze wzruszeniem dziękowała całemu samorządowi i wszystkim osobom, bez których to miejsce nie miałoby prawa bytu. Zaznaczyła, jak wiele szczęścia daje im wspólny udział w ciekawych spotkaniach i zajęciach oraz nawiązywanie nowych więzi. Dla osób w jesieni życia jest to bardzo ważne.
Tego popołudnia niewątpliwie rządzili seniorzy! Przy akompaniamencie p. Leszka Hnata oraz pod kierownictwem p. Danuty Rajcy i Przewodniczącej Rady Seniorów Gminy Zarszyn- p. Agaty Kozieradzkiej recytowali wiersze, a wspólnie ze wszystkimi gośćmi, wesoło i radośnie odśpiewali znane wszystkim piosenki. Udowodnili, że nazwa “MŁODZI DUCHEM” nieoficjalnie nadana przez p. Danusię, nie wzięła się znikąd 🙂 Ile w nich wigoru i chęci do życia! Wspólnym śpiewom, tańcom i radosnym śmiechom nie było końca.

Naszym drogim Seniorom życzymy długich lat życia w zdrowiu, miłości i dobrym humorze.
Niech ten pierwszy jubileusz będzie jedynie wstępem do wielu kolejnych!

Cytując słowa p. Danuty Rajca:“Najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha – wówczas wiek się nie liczy”!!!