Trwa nabór wniosków w ramach programu wspierania szczepień: #SzczepimySię z KGW

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyjmują wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla koła gospodyń wiejskich na organizację wydarzeń mających na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności szczepień przeciwko COVID-19. Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 września br.

 

Akcja #SzczepimySię z KGW została podzielona na cztery elementy:

Festyn #SzczepimySię z KGW – kwota dofinansowania jednego wydarzenia wynosi maksymalnie 8 tys. zł. Festyn może trwać od jednego do trzech dni, a każde koło może zorganizować do 3 akcji.

Dofinansowanie może uzyskać nawet 5 tys. wydarzeń. Warunkiem jest zapewnienie m.in. możliwości szczepienia dla uczestników przez co najmniej 5 godzin dziennie.

Premia za Szczepienia KGW – mogą ją uzyskać wszystkie koła organizujące festyn, na którym zostanie zaszczepionych minimum 100 osób pierwszą dawką.

Po spełnieniu tego warunku koło gospodyń wiejskich otrzyma środki finansowe za każdą osobę zaszczepioną podczas festynu:
– 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60 roku życia,
– 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60 roku życia.

Budżet na wypłaty premii wynosi 30 mln zł – środki wypłacane są na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy” do wyczerpania puli.

KGW na Medal #SzczepimySię – ogólnopolski konkurs na najlepszych 1000 wydarzeń w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia.

KGW otrzymuje punkty: 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej przed rokiem 1962 oraz 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej nie wcześniej niż w 1962 r. W tym konkursie główną nagrodą jest 100 tys. zł za 1. miejsce.

Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW – głosowanie na najładniejsze zdjęcie z Festynu KGW promujące szczepienia. Za pierwsze miejsce można otrzymać aż 25 tys. zł.

Programy profrekwencyjne dla KGW będą trwały do końca września 2021 r.

 

Szczegółowe zasady dostępne są w komunikacie dostępnym na portalu GOV.PL

 

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gov.pl