Trwa remont sali WDK w Prusieku

W Wiejskim Domu Kultury w Prusieku trwa remont sali tanecznej. To długo wyczekiwana inicjatywa mieszkańców Prusieka, którą w lipcu br. udało się wdrożyć do realizacji. Pierwszy etap remontu obejmuje wykucie otworu w ścianie wewnętrznej między dużą salą taneczną, a małą salką na scenie. Dzięki temu salka stanie się antresolą, która znacznie poprawi funkcjonalność obiektu. 

W ramach planowych prac, w nowo powstałej antresoli wykonany zostanie demontaż drewnianej boazerii ze ścian, zabudowa sufitu z płyt kartonowo-gipsowych wraz z montażem nowoczesnego oświetlenia, usunięcie ubytków, pęknięć ścian i nałożenie nowych powłok malarskich, a także ogólne prace wykończeniowe pomieszczenia. W salce zostanie również położona podłoga, a przy scenie prowadzącej do antresoli staną nowe schody. W dalszym etapie przewidywany jest remont głównej sali tanecznej.
Dzięki tym, z pozoru kosmetycznym poprawkom, sala zyska nowy, świeży wygląd, który na nowo zachęci zarówno mieszkańców Prusieka, jak i mieszkańców okolicznych miejscowości do organizowania w tym miejscu różnego rodzaju uroczystości.