Trwa XXV wystawa pn. „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”. Zapraszamy!

Coraz bliżej Święta… taka właśnie myśl się nasuwa, gdy Gmina Sanok wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zapraszają na 25-tą wystawę pn. „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.
Wystawa jest już wręcz tradycją wpisaną w kalendarz gminnych imprez. W tym roku mieści się na I piętrze Domu Handlowego w Sanoku.
Uroczyste otwarcie miało miejsce 7 grudnia przez Wójt Gminy Sanok Annę Hałas, która powitała wszystkich przybyłych, a ze szczególną uwagą zwróciła się do rękodzielników: „to właśnie dzięki Państwa pracy i twórczości możliwe jest coroczne tworzenie tego wydarzenia” – powiedziała Anna Hałas.
Do podziękowań i świątecznych życzeń dołączył również Poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Wojtas. W prawdziwie świąteczny nastrój wprowadziły zebranych kolędy i pastorałki w wykonaniu kapeli ludowej KAMRATY.
Jak co roku na wystawie nie zabrakło pięknie zdobionych baniek, stroików i ozdób choinkowych wykonanych przeróżnymi technikami, m.in. ozdoby szydełkowe, piernikowe, z papieru, bibuły, koralików czy wosku. Każdy z obecnych mógł również posmakować tradycyjnych pierniczków upieczonych przez KGW Pakoszówka.

9 grudnia to ostatni dzień wystawy!  Już tylko dzisiaj macie Państwo możliwość, by pooglądać prace naszych rękodzielników i jednocześnie zakupić piękne ozdoby dla siebie lub obdarować prezentem kogoś bliskiego.

Zapraszamy!