Uczennica SP w Strachocinie czwarta w województwie!

W dniu 22. 09. 2020r. w Sanoku na stadionie „Wierchy” odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży –  Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce. I miejsce wywalczył Kamil Krzywiecki, który w rzucie oszczepem osiągnął wynik 25,16 m, pokonując rywali o ponad 4,5 m  i awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Również wysoki wynik w skoku wzwyż osiągnęła Oliwia Dobosz, skacząc na wysokość 131 cm, wywalczyła III miejsce i również awans do finału wojewódzkiego. Niewiele, bo zaledwie 0,5 sekundy do podium zabrakło Karolinie Buczek, która na dystansie 300m z wynikiem 51,86 sek. zajęła IV miejsce.

Szkołę reprezentowali również: Natalia Hydzik, Oliwia Radwańska, Kacper Czopor, Wiktoria Cecuła, Erwin Jatczyszyn.

 

7 października 2020 r. w Mielcu odbył się Wojewódzki Finał (Igrzysk Młodzieży) Indywidualnych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Pod okiem opiekuna p. Pawła Petryłki Szkołę Podstawową im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie reprezentowali:

  • Oliwia Dobosz – skok wzwyż
  • Kamil Krzywiecki – rzut oszczepem

Bardzo dobry wynik uzyskała Oliwia Dobosz, skacząc 135 cm. Niewiele zabrakło, aby dołączyć do trzech najlepszych zawodniczek, które skoczyły 140 cm i powalczyć o medal. Finalnie uzyskała czwarte miejsce w województwie i za to należą się Jej wielkie brawa. Również udany występ miał Kamil Krzywiecki, który rzucił oszczepem na odległość 21,19 m. Jednak rywale okazali się bardzo mocni i ostatecznie zajął miejsce dziewiąte.

Wielkie gratulacje dla  zawodników!!!

 

Tekst + zdjęcia: nadesłane