Unihokeistki z Niebieszczan znów w krajowej czołówce! Mamy 6. zespół w Polsce!

Unihokeistki z Niebieszczan znów w krajowej czołówce! Mamy 6. zespół w Polsce!

Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach zajęły 6. miejsce podczas mistrzostw Polski rozegranych w Elblągu. Mistrzynie Podkarpacia były o krok od strefy medalowej. Walczyły dzielnie do samego końca, choć łatwo nie było. Podopieczne Krzysztofa Sokołowskiego zmagały się z przeziębieniami i z… sędziami

24.Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o “Puchar Bałtyku” odbył się tradycyjnie w Elblągu. Uczestniczyło w nim 16 najlepszych w kraju zespołów ze szkół podstawowych. Drużyna po wywalczeniu mistrzostwa Podkarpacia uzyskała wysoką formę, którą zaprezentowała w Elblągu, będąc równorzędnym przeciwnikiem dla najlepszych ekip turnieju. Niestety wirus grypy, który zaatakował kilka podstawowych zawodniczek na krótko przed wyjazdem, odebrał nieco sił. Zabrakło ich szczególnie w meczu kluczowym w perspektywie awansu do strefy medalowej – w spotkaniu z SP Chudek, w którym nasza drużyna potrzebowała zwycięstwa, a “tylko” zremisowała 1:1.

W kolejnych grach, zawodniczki z Niebieszczan pokazały jednak charakter, wolę walki i dzięki bardzo dobrej grze miedzy innymi Oliwii Wojtuszewskiej,  Wioletty Pałys czy Joanny Czubek wysoko pokonały swoje przeciwniczki, kolejno 4:0 i 6:1, co w dalszym ciągu nie wykluczało nas z walki o “czwórkę”. Do pełni szczęścia brakowało nam tylko i aż zwycięstwa zespołu z Gdańska nad SP Chudek. Tak się jednak nie stało, mecz zakończył się remisem, co spowodowało, że  Niebieszczanom pozostawała walka o 5. miejsce. Drużyna przystąpiła do niego w pełni skoncentrowana. W tym meczu bardzo dobrze zaprezentowała się Maria Wilk oraz bramkarka Martyna Pałys, która obroniła dwa rzuty karne podyktowane przeciwko naszej ekipie. Mecz zakończył się remisem 0:0 i nastąpiła seria rzutów karnych. Lepsze okazały się przeciwniczki, którym wydatnie pomógł miejscowy sędzia zatrzymując karnego wykonywanego przez Wiolettę Pałys. Arbiter odebrał naszym dziewczynom szansę na wygraną. Udział w całym turnieju należy uznać za pozytywny zważywszy na perturbacje zdrowotne i walkę nie tylko z przeciwnikiem, ale tez nieprzychylnymi sędziami.

– Chciałbym serdecznie podziękować rodzicom zawodniczek za zaangażowanie i wkład w poszukiwanie sponsorów, dzięki który nasze uczestnictwo w mistrzostwach było możliwe. W imieniu drużyny dziękuję Pani Wójt Annie Hałas, która również pomogła nam w organizacji wyjazdu – powiedział Krzysztof Sokołowski, trener drużyny reprezentującej SP w Niebieszczanach i gminę Sanok. Dodał: – Jestem dumny z zespołu. Wierzę, że zdobyte doświadczenia pomogą nam w rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie w kolejnych latach.

Wyniki spotkań grupowych:

SP Niebieszczany – SP nr 81 Gdańsk 1:3

SP Niebieszczany – SP Ludźmierz 3:2

SP Niebieszczany – SP Słomkowo Mokre 4:0

W drugim etapie:

SP Niebieszczany – SP Chudek 1:1

SP Niebieszczany – SP Trzebiatów 6:1

Mecz o 5. miejsce:

SP Niebieszczany – SP Orzysz 0:0 k. 0:2

Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach została sklasyfikowana na 6. miejscu w mistrzostwach Polski.

Skład drużyny SP Niebieszczany: Joanna Czubek, Monika Hac, Joanna Gołda, Diana Kanciak, Roksana Nowak, Natalia Olejarz, Magdalena Pałys, Kinga Sitarz, Magdalena Femin, Martyna Pałys, Maria Wilk, Wioletta Pałys, Oliwia Wojtuszewska, Paulina Pściuk.

Trener: Krzysztof Sokołowski.

Serdecznie gratulujemy !

info: materiały nadesłane