Uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej Czerteż-Strachocina

W dniu 9 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo przebudowanej drogi powiatowej o nr 2205R Czerteż – Strachocina, w miejscowościach: Czerteż, Kostarowce i Strachocina. W ramach inwestycji wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego o łącznej długości 5,3 km, a jezdnię poszerzono do parametrów drogi klasy Z. Powstały chodniki z kostki betonowej o łącznej długości ok. 600 mb oraz zatoka autobusowa. Ponadto przebudowano także dwa skrzyżowania. Całkowita wartość inwestycji zrealizowanej przez Powiat Sanocki to 5 742 900,81 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 4 020 030,00 zł, a z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 1 683 445,41 zł. Wkład finansowy Gminy Sanok to 20 000,00 zł.

Poświęcenia drogi dokonał ks. Józef Niżnik – kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Podkreślił, że nowa droga służyć będzie nie tylko mieszkańcom powiatu sanockiego czy Gminy Sanok, ale też turystom, gdyż w tym roku, mimo trwającej pandemii, Bobolówkę odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów! Przebudowa drogi z pewnością znacznie zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się kierowców i pieszych. Starosta powiatu sanockiego Stanisław Chęć zaznaczył, że droga na odcinku Czerteż-Strachocina nie jest ostatnią inwestycją oddaną w tym roku. Już niedługo zakończą się prace przy drodze powiatowej relacji Turze Pole-Zarszyn oraz Sanok-Liszna.

Powiat Sanocki ogłosił także postępowanie przetargowe na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2205R Czerteż – Strachocina od km 3+213 do 3+406 polegająca na budowie chodnika dla pieszych w miejscowości Kostarowce”

PRZETARG przebudowa-drogi-powiatowej-nr-2205r-czertez-strachocina-od-km-3-213-do-3-406-polegajaca-na-budowie chodnika-dla-pieszych-w-miejscowosci-kostarowce-195