Uroczyste przekazanie kamery termowizyjnej dla OSP w Kostarowcach

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy Sanok, Strażacy OSP w Kostarowcach odebrali nowoczesną kamerę termowizyjną. Uroczystego przekazania sprzętu dokonali Wójt Gminy Sanok p. Anna Hałas oraz Poseł na Sejm RP p. Piotr Uruski.

Kamera termowizyjna jest bardzo ważnym elementem wyposażenia jednostki, niezbędnym do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych i usuwania skutków katastrof. Sprzęt ten odgrywa szczególną rolę przy gaszeniu pożarów w budynkach kilku kondygnacyjnych. Wykorzystując czujniki promieniowania podczerwonego pozwala na przeprowadzenie rozpoznania obszaru (budynku) objętego pożarem, ułatwia poruszanie się po zadymionych pomieszczeniach, gdzie panuje zerowa widoczność, a także ogranicza ilość zużytej wody.

W dzisiejszych czasach nowoczesny, wielofunkcyjny, specjalistyczny sprzęt ratowniczy jest niezbędny do zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa, a minimalizując zagrożenie życia i zdrowia strażaka, efektywnie wspiera szukanie źródła pożaru czy osoby poszkodowanej.

 

Gratulujemy i życzymy, aby otrzymany sprzęt nigdy nie zawiódł w żadnej akcji ani sytuacji!

 

Kamera termowizyjna zakupiona została w ramach projektu “Nabycie wyposażenia i sprzętu ratownictwa w imieniu własnym na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej Kostarowce” współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Kwota dofinansowania wyniosła 19.800 zł.