Uroczystości 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Trepczy

07 kwietnia br. w Parku ,, Kwitnąca Akacja” w Trepczy  odbyły się obchody 77.rocznicy Zbrodni Katyńskiej ku czci żołnierzy, którzy zginęli w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych miejscach kaźni. Uroczystość uczciła także pamięć tych, którzy walczyli o ujawnienie prawdy historycznej i nie powrócili z tragicznej podróży do Smoleńska. Obchody rozpoczęto hymnem państwowym.[fb_button] Ks. Piotr Rymarowicz, proboszcz parafii,   odmówił   modlitwy,   następnie   uczniowie   przedstawili   okolicznościowy   program słowno- muzyczny. Uczniów przygotowała nauczycielka Zespołu Szkół w Trepczy Pani Bogusława Kaczmarska. Na zakończenie pod Krzyżem Katyńskim złożono kwiaty oraz zapalono światła pamięci. Uroczystość uświetnili swą obecnością Pani Anna Hałas  Wójt Gminy Sanok, Pani Leontyna Krowiak Dyrektor Zespołu Szkół, Grono  Pedagogiczne i społeczność lokalna.