VII Biesiada Pakoszowska już za nami

VII Biesiada Pakoszowska

W ubiegłą niedzielę 29 września 2019 r., w sali WDK w Pakoszówce odbyła się VII Biesiada Pakoszowska.
To cykliczna impreza organizowana przez sołectwo Pakoszówki. Honorowy patronat nad inicjatywą objęła Wójt Gminy Sanok, Pani Anna Hałas.Ostatni weekend września zaskoczył nas piękną pogodą, stąd też w bardzo dobrych nastrojach licznie przybyli goście mogli podziwiać występy: zespołu wokalno-obrzędowego “Pakoszowianie”, zespołu mażoretek “Impuls”, orkiestry dętej OSP Pakoszówka, kapeli ludowej “Młoda Przepióreczka” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni oraz grupy obrzędowej “Strachoczanie”. Występ tej ostatniej grupy był nie lada atrakcją biesiady. Przy akompaniamencie zespołu “Kamraty”, w bardzo zabawny i humorystyczny sposób pokazała ona strachockie wesele wraz z obrzędami weselnymi. Była to z pewnością świetna okazja do wzbogacenia swojej wiedzy, jak powinno wyglądać prawdziwe wesele i jak kultywować ginące tradycje obrzędów weselnych.

Nasze uzdolnione mażoretki w nowych, pięknych strojach, dzielnie i żywiołowo kibicowały wszystkim występującym. Na zakończenie zaproszeni goście oraz wykonawcy udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez sołectwo Pakoszówka we współpracy z Paniami z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich.

Z dobrymi wspomnieniami i utęsknieniem będziemy czekać na kolejną Pakoszowską biesiadę, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z minionej imprezy.