VII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu

9 lipca br. w Mrzygłodzie odbył się VII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu. Jak co roku imprezę rozpoczął uroczysty przemarsz korowodu złożonego z kapel uczestniczących w zjeździe.[fb_button]

Pan Paweł Wdowiak,  Z-ca Wójta Gminy Sanok, dokonał uroczystego otwarcia zjazdu. Na
scenie zaprezentowało się 6 kapel z naszego regionu:  LISZNIANIE, GRABOSZCZANIE, BACHÓRZANIE, KAMRATY, BUKOWIANIE i RYMANOWIANIE. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom i statuetkę- wyrzeźbionego w drewnie muzykanta. Tradycją imprezy jest wspólny występ – również w tym roku wszystkie kapele wykonały razem kilka ludowych melodii. Na zakończenie swoje wokalne i taneczne umiejętności zaprezentował Regionalny Zespół Ludowy ZIEMIA SANOCKA, działający pod patronatem OSP w Nowosielcach. Nie mogło zabraknąć również atrakcji dla dzieci. Nieodpłatnie korzystały z dmuchanych zamków, trampoliny, suchego basenu czy malowania twarzy. Wspólnie z garncarzem lepiły naczynia  gliniane.  Najmłodszym czas umilał szczudlarz, który wiązał dla nich balony i puszczał ogromne banki mydlane. Dorośli również nie mogli narzekać. Koła Gospodyń Wiejskich z Lisznej, Łodziny, Mrzygłodu i Tyrawy Solnej przygotowały do degustacji tradycyjne potrawy. Koło Łowieckie JARZĄBEK  kusiło myśliwskimi smakami. Sygnaliści z tego koła wykonali na scenie kilka sygnałów, którymi posługują się podczas łowów.

Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu, co roku gromadzi na rynku w Mrzygłodzie ludzi kochających muzykę ludową i tradycje muzykowania.