W Czerteżu powstała piękna wystawa dożynkowa

Przy Drodze Wojewódzkiej 886 w Czerteżu, z inicjatywy grupy młodych mieszkańców powstała niewielka wystawa dożynkowa. Przedsięwzięcie powstało w celu integracji i dekoracji wioski w ramach tradycyjnego Święta Plonów oraz w ramach konkursu na „najlepszą wystawę dożynkową”, w którym główną wygraną jest plac zabaw dla dzieci od firmy Kramp Polska. Zwycięską wieś wizytują Państwo Bardowscy z programu „Rolnik szuka żony” emitowany w TVP.

Mieszkańcy miejscowości Czerteż zwieźli baloty oraz wszystkie potrzebne materiały i własnymi siłami udekorowali wieś. W swoich domach odszukali też różne przedmioty potrzebne do przystrojenia zwierząt: prześcieradła, koce, kwiaty, ławki, styropian, zabytkowy oraz współczesny sprzęt rolniczy i wiele innych rzeczy potrzebnych do dekoracji, będących atrybutami wsi Czerteż. Poza zwierzętami, jest też para gospodarzy dożynek – małżeństwo wykonane z siana, słomy i starych ubrań. Siedzą spokojnie na ławeczce i dumnie spoglądają na okolicę. Mieszkańcy dołożyli wszelkich starań, żeby zrealizować plan jak najlepiej i udało się! Dziś wystawa cieszy oko.

Wystawa zlokalizowana przy głównej trasie w Bieszczady od początku wzbudzała duże zainteresowanie. Już na etapie przygotowywania całej zagrody zwierząt, turyści z rożnych stron zjeżdżali, aby zrobić zdjęcia i pogratulować determinacji i zaangażowania tej małej grupie młodych ludzi. Choć w tym roku, z racji epidemii dożynki w Czerteżu się nie odbyły, mieszkańcy są dumni, że w oryginalny sposób udało się przystroić wystawę, uczcić Święto Plonów będące zakończeniem żniw w Czerteżu, a ponadto wziąć udział w konkursie.

Życzymy powodzenia i zdobycia głównej nagrody! 🙂

 

 

Tekst + zdjęcia: nadesłane