W gminie Sanok powstaje kolejny chodnik

W Srogowie Górnym rozpoczęły się prace przy budowie chodnika oraz położeniu nowej nawierzchni asfaltowej.

Przewidywany koszt inwestycji wynosi ok. 850 tys. zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego otrzymane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga w Srogowie Górnym stanowi łącznik między drogami powiatowymi Jurowce-Trepcza oraz Krzemienna-Raczkowa-Jurowce.

– Budowa chodnika na odcinku 600 m poprawi w znaczący sposób bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się do tej pory poboczem ruchliwej drogi, tym bardziej, że w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy i szkoła  – mówi Paweł Wdowiak, zastępca wójta gminy Sanok. – Z kolei nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 820 m zwiększy komfort jazdy kierowców, którzy wykorzystują ten odcinek jezdni jako skrót w dotarciu do Sanoka.

Prace zakończą się w październiku br.

 

 

Od czerwca z nowego chodnika mogą również korzystać mieszkańcy Trepczy. Chodnik powstał w ciągu drogi powiatowej na odcinku od kościoła do drewnianego mostu, ma długość 170 m. Koszt jego wykonania, łącznie z poszerzeniem jezdni, wyniósł 264 tys. zł, z czego 2 tys. zł dołożył do inwestycji Powiat Sanocki.