W Stróżach Małych powstaje pierwsze na Podkarpaciu Multimedialne Centrum Edukacyjno-Kulturalne

W miejscowości Stróże Małe na bazie Wiejskiego Domu Kultury powstaje Multimedialne Centrum Edukacyjno-Kulturalne. Będzie to pierwsze na Podkarpaciu innowacyjne miejsce edukacji z salą kinową do projekcji w przestrzeni 360°, w której ekran otacza widzów. Oferta jest adresowana do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Budowa została rozpoczęta w maju bieżącego roku.

Centrum innowacji społecznej wyposażone zostanie m.in. w urządzenia stereoskopowe i multimedialne oraz ogród sensoryczny usytuowany wokół budynku.  Będzie to doskonałe miejsce do nauki, terapii, relaksu i wyciszenia dla całych rodzin, mieszkańców, a także turystów. Inicjatywa unowocześni i podniesie atrakcyjność edukacyjno-kulturową Gminy Sanok.
Całkowita wartość projektu wynosi 962 124 56 zł, w tym 488 986 zł sfinansowane zostanie przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony. Będziemy na bieżąco informować o postępach oraz zachęcamy do obejrzenia poniższej fotorelacji z obecnie trwających prac.